הצהרת נגישות

אנו ב"מרפאה בכפר" עושים מאמצים גדולים להתאים את הגלישה באתר לכלל האוכלוסייה ולמגוון רחב ככל האפשר של אנשים עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים. מטרתנו היא לאפשר לכולם ליהנות ממגוון השירותים שאנו מציעים, להיחשף למידע הרחב שאנו מציגים באתרנו ולגלוש באתר שלנו בצורה קלה, נוחה ופשוטה.

על-מנת שנוכל לספק שירות מיטבי, מקצועי ונגיש לכולם אנו פועלים לעדכן ולהטמיע את כללי הנגישות ככל שניתן בהתאם לעקרונות תקן הנגישות. האתר מותאם לדרישות הנגישות ברמה AA של תקן הנגישות W.C.A.G 2.

לצורך הנגשת האתר הושקע מאמץ גדול בביצוע התאמות בכל הרבדים של האתר וביניהם: עיצוב האתר, תכנות ותקינות הקוד וכתיבת התוכן בצורה נגישה ככל האפשר, בהתאם לעקרונות הנגישות בישראל.

תפעול הנגישות באתר "מרפאה בכפר"

באתר קיים תפריט נגישות בהתאמה אישית. מטרת התפריט היא לאפשר גמישות רחבה ככל הניתן בביצוע התאמות אישיות לנראות ותפעול האתר לפי צרכיו של הגולש. ניתן לפתוח את התפריט מכל מקום באתר באמצעות לחיצה על אייקון "התאמה אישית" בחלקו העליון של האתר icon-accessibility. ניתן לסגור את התפריט באותה צורה בדיוק.

בכל שלב ניתן לשנות את ההגדרות או לאפס אותן לחלוטין לצורך חזרה להגדרות ברירת המחדל של האתר.

פונקציות פעילות בתפריט הנגישות מסומנות ברקע שחור ובסימן "וי" (V) ירוק. עבור משתמשים בתוכנות קוראות מסך מצורפת התווית "פונקציה פעילה".

accessibility-menu

רכיבים בתוך תפריט הנגישות בהתאמה אישית:

גודל טקסט

קיימת אפשרות הגדלה והקטנה של הטקסט באתר לצורך קריאה נוחה וקלה.

 • כפתור "הגדלה" מציג את הטקסט בפונט גדול יותר.
 • כפתור "הקטנה" מציג את הטקסט בפונט קטן יותר.
 • כפתור "איפוס" מאפס את הגדרות גודל הפונט ומחזיר את הגדרות ברירת המחדל של האתר.

שינוי צבעים וניגודיות

קיימת אפשרות שינוי הניגודיות באתר בין צבע הרקע לצבע הטקסט לצורך קריאה נוחה וקלה.

 • כפתור "רקע כהה" מאפשר ניגודיות גבוהה – רקע שחור וטקסט צהוב.
 • כפתור "רקע בהיר" מאפשר ניגודיות הפוכה – רקע לבן וטקסט שחור.
 • כפתור "איפוס" מאפס את הגדרות הניגודיות ומחזיר את הגדרות ברירת המחדל של האתר.

זכוכית מגדלת

מאפשר להגדיל את הטקסט באמצעות זכוכית מגדלת. מאפשר הגדלה של קטע טקסט, בהתאם לתקן, במעבר עכבר או בעזרת פוקוס המקלדת.

להפעלת הפונקציה יש ללחוץ על כפתור "זכוכית מגדלת". לחיצה נוספת על הכפתור תגרום לביטול הפונקציה וחזרה להגדרות ברירת המחדל של האתר.

שינוי סוג גופן

ניתן לשנות את הגופן של האתר לגופן קריא יותר, ARIEL, הנחשב לגופן הקריא ביותר בהתאם לתקנות הנגישות. להפעלת הפונקציה יש ללחוץ על כפתור "סוג גופן". לחיצה נוספת על הכפתור תגרום לביטול הפונקציה וחזרה להגדרות ברירת המחדל של האתר.

הדגשת קישורים וניווט באמצעות מקלדת

ניתן להציג את כל הקישורים הקיימים באתר בצורה ברורה באמצעות הדגשתם בקו תחתון. תמונות שהן קישור מודגשות באמצעות מסגרת מסביבן. להפעלת הפונקציה יש ללחוץ על כפתור "הדגשת קישורים". לחיצה נוספת על הכפתור תגרום לביטול הפונקציה וחזרה להגדרות ברירת המחדל של האתר.

סליידר תמונות מתחלפות

ניתן לשלוט על החלפת השקופיות בסליידר התמונות המתחלפות המוצג בעמוד הבית באמצעות לחיצה על החיצים הממוקמים בצידו הימני והשמאלי של הסליידר או באמצעות לחיצה על ניווט באמצעות ה"בולטים" (ניווט הנקודות) המופיעו בתחתית הסליידר.

הסליידר עובד ומחליף שקופיות באופן אוטומטי כל 2.5 שניות. ניתן להפסיק את פעולתו האוטומטית על ידי לחיצה על כפתור "סליידר תמונות" בתפריט הנגישות. לחיצה על הכפתור תוסיף מעל ניווט "הבולטים" שני כפתורים: "הפעלה" ו"עצירה". הכפתורים מאפשרים שליטה ידנית מלאה על תפעול סליידר התמונות. לחיצה נוספת על הכפתור תגרום לביטול הפונקציה, הכפתורים ייעלמו והסליידר ישוב לעבוד באופן אוטומטי.

איפוס כל ההגדרות

ניתן בלחיצת כפתור אחת לבטל את כל הפונקציות הפעילות ולחזור להגדרות ברירת המחדל ולתצוגתו המקורית של האתר. לחיצה על כפתור "איפוס כל ההגדרות" תפעיל פונקציה זו.

צפייה בהצהרת הנגישות

מכל מקום באתר ניתן לגשת לעמוד הנוכחי של הצהרת הנגישות לצורך קבלת פרטים על הנגישות שבוצעה באתרינו.

התאמות נגישות נוספות שבוצעו באתר זה:

התאמה למכשירי סלולר ודפדפנים

האתר מותאם למגוון רחב של מכשירי סלולר, סמארטפונים וטאבלטים. האתר מותאם לדפדפנים גוגל כרום, פיירפוקס, ספארי ואקספלורר מגרסה 9 ומעלה (כולל Edge).

תמיכה בטכנולוגיות מסייעות וחוקי ARIA

בוצעה באתר התאמה לצורך גלישה באמצעות טכנולוגיות מסייעות על-ידי שימוש בחוקי ARIA.

תמיכה בניווט מקלדת

ניתן לנווט באתר באמצעות המקלדת בעזרת מקש ה-TAB. כדי לנווט אחורה יש ללחוץ על צירוף המקשים SHIFT + TAB. לקריאת טקסטים יש ללחוץ על המקש "חץ למטה" ו"חץ למעלה ".

ניווט מהיר בין איזורים

באתר קיימת חלוקה לאיזורים מרכזיים, כגון: איזור תוכן ראשי, תפריט ניווט, איזור ניווט צדדי וכדומה. ניתן לנווט בצורה מהירה בין האיזורים באמצעות לחיצה על מקש "אנטר" במקלדת.

טפסים

באתר קיימת תמיכה רחבה עבור שימוש בטפסים באמצעות טכנולוגיות מסייעות.

אחראי נגישות

בן בן אברהם

טלפון: 052-3655631 / 04-8202089

דוא"ל: dr.ba@013net.net 

הגישה למרפאה נגישה לכסאות גלגלים, יש חניית נכים ושירותי נכים.

לתשומת ליבך

חשוב לנו לציין כי על אף מאמצינו להנגיש את כלל העמודים באתר, ייתכן שבמהלך הגלישה באתר תיתקלו בעמוד או חלק ממנו שטרם הונגשו. אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר כחלק ממחויבותנו לאפשר שימוש בו עבור כלל האוכלוסיה ובכלל זה אנשים עם מוגבלות וצרכים מיוחדים.

תאריך עדכון ההצהרה: 24.10.2023

נתקלת בבעיה?

במידה ומצאת ו/או נתקלת בקשיים בגלישה באתר בנושא הנגישות או בכלל, אל תהסס לדווח לנו באמצעות טופס צור קשר. כדי שנוכל לטפל בבעיה בדרך הטובה ביותר בבקשה צרף מידע רב ככל הניתן:

 • תיאור הבעיה
 • מהי הפעולה שניסית לבצע?
 • באיזה דף גלשת?
 • סוג וגרסה של הדפדפן
 • מערכת הפעלה וגרסתה
 • סוג הטכנולוגיה המסייעת (במידה והשתמשת)

אנחנו נטפל בבעיה ונחזור אליך בהקדם עם פרטים על טיפולה.


[iphorm id="1" name="צור קשר ראשי"]